Teisaldatavad pesukuivatusnöörid.
Kui elate korrusmajas ja korteril on rõdu või lodža, valmistage pesunööride kinnitamiseks spetsiaalsed latid, mis on vajadusel alati olemas ning näevad ka kenad välja.

Korteri rõdul või taandrõdul ehk lodžal saab pesu kuivatada ka restil. Pakutavaid pesurestide variante on väga palju ja raske on nende hulgast parimat valida. Üldiselt on need aga üsna kipakad ja lühikese elueaga. Tihti näeb neid prügikastide kõrval äravisatuna.

Palju lihtsam ja töökindlam on aga selleks otstarbeks kasutada puitlatte, mis on tüüblite ja kruvidega kinnitatud rõdu otsaseintele ning mille külge on omakorda kinnitatud vajalik arv konkse.
Pesunööride kinnitamiseks on vaja konkse ja trossipinguteid.
Puitliistud on soovitatav värvida seinaga ühte värvi. Pesunöörid varustage rõngastega (nt võtmerõngad) ja nn trossipingutitega, millest keerates saab nöörid kergesti pingule. Kui pesu on kuiv, võib ka nöörid ära korjata.
Kinnitus.

Pildil olev lodža on viis meetrit pikk, kuid üks otsasein 10 cm vahtplastiga soojustatud. Seega tuli välja mõelda teistmoodi lahendus.Rõdu ukse kõrvale saab põigiti käima panna konksudega puitlati, mille võib vajadusel rõdu esiserva alt välja tõmmata ja fikseerida uksepiida külge kruvitud metallnurgikule. Piki nööre jääb ruumi ka liikumiseks (pesu riputamiseks ja kokkukorjamiseks).

Kui latid ja nöörid kinnitatud, saabki pesu kuivama panna. Latist teisele poole võib kuivatamise ajaks vajadusel teisaldada ka rõdumööbli.
Latt on pööratud rõdu eesserva alla.