Vineerist sirmi kujundus on iga meistri enda teha.
Selleks, et külla tulnud sõber teie elutoa diivanil magades end kehvasti ei tunneks, meisterdage magaja varjamiseks moodsast vineerist silmapaistev sirm.

Pildil nähtav sirm on valmistatud hööveldatud okaspuuliistudest mõõtudega 50 X 20mm. Sirmi kõrguseks on 1750mm, iga raami laiuseks 550 mm. Ühendused on tehtud tappliitega.
Raamid on omavahel ühendatud mööblihingedega. Raamidesse on kinnitatud puuvillase paelaga kolmekihilisest vineerist tahvlid, jättes raami ja vineeriserva vahele 20mm vahe.
Raamid ja vineertahvlid tasub eelnevalt lihvida ja lakkida. Selle sirmi juures on kasutatud mattlakki, samas võib kasutada soovi korral ka värvi.
Vineertahvlitele on kavandatud ja puuritud erinevate läbimõõtudega avadega ringjooned, avade läbimõõt on 20 mm. Avade tihedus on märgitud ringjoonele vastavalt soovile.
Puurida on lihtsam puurpingis ja elektri- või akutrelliga. Suurtel ringjoontel on kesmise ava läbimõõt 50mm ja teistel 20-30mm.
Punumiseks võite kasutada mistahes toredat paela või pistiriba. Meie sirmil on kasutatud paari sentrimeetri laiusega puuvillast paela ja veidi põnevamat struktuuri andvat kitsast pitsi. Paela algus- ja lõppotsad on peidetud ja kinnitatud liimi ja klambripüstoliga.
Raami tegemiseks lihtsam moodus on kasutada ümarpulki, siis jääb ära täpsust nõudev tappimine. Raami võib jaotada ka kaheks või kolmeks osaks ja siis sellele ka vastavalt vineeritükid.

Sirmi autor Villu Baumann.

Head meisterdamist!