Shutterstock
Jõulupuu võib olla rohkemat kui lihtsalt üks traditsiooniline kuusk. Koduaeda saab püsti panna tõelise kunstiprojekti, inspiratsiooni selleks ei pea kaugelt otsima – vaata kasvõi Rakvere kuuseinstallatsiooni.

Koduaias projektiga alustades varuge endale neli umbes kahe meetri pikkust puulatti ning umbes 8-9 lühemat oksa – nendest materjalidest saab valmistada omatehtud kuusepuu. Okste asemel saab ära kasutada ka piirdeaia ehitusest üle jäänud latid.

Pikad puulatid asetatakse üksteise vastu sarnaselt püstkojale ning kinnitatakse omavahel tipust sobiva nööri või traadiga.

Puulattide alumine vahekaugus peab olema nii lai, et asi seisaks korralikult püsti. Lühemad oksad kinnitatakse horisontaalselt püstistele puulattidele. Seda võib teha nii korrapäraste vahedega kui suvaliselt.

Oksad võib puulattidele kinnitada kas sidudes või kasutades kruve ja akutrelli. Sidumismaterjal võib olla nii traat kui nöör. Looduslähedase tulemuse saamiseks kasutage silmapaistmatut sidumismaterjali. Kirevuse saavutamiseks kõlbavad ka värvilised paelad jm. Et taies sarnaneks rohkem traditsioonilisele kuusele, võib sidumiskohtadesse paigutada ka kuuseoksi.

Kui taies on valmis ja aias sobiva koha leidnud, kaunistage see elektriküünalde ja teiste sobilike ehetega. Horisontaalselt paiknevatele okstele võib riputada käbisid, miks mitte lindudele mõeldes rasva-seemnepalle ja muud meelehead. Nii täidab kuusepuu ka lindude söögilaua otstarvet.

Meisterdades jõulupuud säästate loodust, üks puu jääb metsas maha võtmata.

Kuusepuuks saab ka ehtida kõik püramiidikujulised ronitaimede alused.