Dekooriga kaunistatud valgusti.
Valgusti valmistamiseks on kasutatud traatvõrku ja trikotaažkangast, puitketast ja uhtumistehnikas dekoori.

Pildil olev valgusti on silindrikujuline, kuid võib teha ka neli- või kolmnurksena. Lõigake kõigepealt soovitud pinnalaotus lõiketangidega. Kuna võrku müüakse rullis, siis ongi sel juba silindriline kuju ega teki raskusi valgustile vormi andmisega.

Jätkukohta pange võrk kahe-kolme ruudu ulatuses kahekordselt ja fikseerige ajutiselt nööri või peene traadiga. Jätkukoha võib mõnes kohas ühendada jootetinaga.

Rullikeeratud traatvõrgule on kinnitatud mööbliplaadist alus, pirn ja juhe ning peale läheb trikotaažkangas.

Villu Baumann

Valgusti põhjaketas saagige välja mõnest vanast mööbliplaadist. Ketas peab olema nii suur, et ta mahuks valgusti sisse. Ketta keskele puurige ava elektrijuhtme tarvis (juhe siseneb põhja alt) ja kruvige alla kõrgendused, et valgusti põhi ei jääks elektrijuhtmele kandma.

Viimistlege ketas, kruvige pirnipesa külge ja ühendage juhtmega. Nüüd asetage ketas kohale ja kinnitage võrk.

Läbikumavast kangast valgusti.

Nüüd on vaja sobiva laiusega trikotaažkangast. Trikotaažkangas peab olema valgusti kõrgusest pikem (palistada pole vaja). Tõmmake kangas rullides võrgule, nagu sukka jalga tõmmates.

Kaunistamiseks on kasutatud uudses uhtumistehnikas valmistatud “kraed”. Seda tehakse nii, et puuvillasele riideribale laotatakse sobivas värvitoonis villaseid lõngajuppe ja lambavilla, keeratakse tihedalt rulli. Seejärel pannakse kõik kapronsuka sisse ning uhutakse pesumasinas.

Kui dekoor valmis, asetage see valgustile, ja nüüd jääb üle oma kätetööd nautida.

Villasest lõngast ja villast valmistatud dekoor.