Kogemustega nobenäpud saavad hakkama imeliste unenäopüüdjatega.
Indiaanlased usuvad, et unenäod saadetakse meile öötaevast. Kui teil on unenäopüüdja, siis halvad unenäod vangistatakse võrku ja jäävad sinna kinni, kuni hommikused päikese kiired nad aurustavad. Head unenäod libisevad läbi võrgu mööda sulgi magajale.

Unenäopüüdja meisterdamiseks läheb vaja metallist, puidust või plastmassist rõngast, samas võib selle kokku keerata mistahes puu oksast. Tõsi, puu kuivades võib oksaring sellele seatud niidistiku lonti jätta.
Puuoksa kasutades vajate ka traati rõnga kinnitamiseks. Unenäopüüdja sisu tegemiseks läheb vaja niiti,lõnga või kasutate ära mõne heegeldatud liniku. Kaunistamiseks pärleid,miks mitte ka poolvääriskive ja muidugi sulgi.

Veidi läheb vaja ka pärleid ja pitse.

Tee nii:
1. Mudi oks pehmeks, et see ei murduks. Keera oks rõngaks kokku. Kinnita otsad traadiga.
2. Võta lõng (niit), seo rõngale aas, millega saad pärast unenäopüüdja üles riputada. Ära lõnga läbi lõika.
3. Jaota ring mõttes mitmeks osaks. Keeruta lõng üle mõtteliste punktide nii, et ringi sisse tekiks pinguldatud lõngadest üheksanurkne kujutis.
4. Üheksanurga iga pinguldatud lõnga keskpunkt saab järgmiseks lõnga kinnituskohaks. Sel moel liigutakse ringi keskosa suunas.
5. Kaitsvat amuletti võib kaunistada pärlite ja sulgedega. Siin näidatud unenäopüüdja võrgustiku keskossa sai kinnitatud punane puupärl, millest omakorda torgati läbi dekoratiivsed suled.
Allikas: Vunder
Unede päästja