Uue näo saanud käterätikuivati. Foto: Villu Baumann
Korrusmaja vannitoa vana käterätikuivati (uue nimetusega siugtoru) ei vaja alati väljavahetamist.

Kui siugtoru soojeneb normaalselt (mis näitab, et see ei ole ummistunud ja puuduvad ka roostekahjustused), saab selle lihtsate vahenditega muuta nägusamaks ja kaasaegsemaks.

Inetud sõlmed torul võib katta alumiiniumist torujuppidega, milleks saab edukalt kasutada kunagiste Estoplasti valgustite poleeritud alumiiniumtorust detaile. Need peitmist vajavad sõlmed on ühenduskohad, millega käterätikuivati on veetorustikuga ühendatud.
Torude ühenduskoht enne katmist.
Foto: Villu Baumann
Lõigake metallisae või ketaslõikuriga kaks 10 cm pikkust torujuppi ja saagige nendest piki toru välja paari sentimeetri laiused ribad. Ümardage nurgad viiliga. Seejärel suruge alumiiniumtoru väljasaetud pilu kaudu veetorule ja nihutage ühenduskohale, kuhu see ilma lisakinnituseta pidama jääb. Pilu jätke tagaküljele.
Kaetud ühenduskoht.
Foto: Villu Baumann

Eemaldage torult vana kooruv konarlik värvikiht ja värvige Hammerite’i niiskuskindla värviga, mida on saada kõigis toonides sileda (smooth) ja vasardatud (hammered) viimistlusega. Need värvid sobivad ka puidu ja plastpindade dekoratiivseks katmiseks – seega saab plastist peegliraami, riiuli ja käterätikuivati värvida ühte värvi.