tablett Foto: Andres Putting
Ravimiameti andmeil on veidi vähem kui pooled Eesti ravimiturul liikuvad medikamendid koopiaravimid. Ühtlasi pole eestlased eriti altid kodust apteegikappi odava alternatiiviga täitma.

Valiku eest, kas osta odavamat koopiaravimit või tunduvalt kallimat nn originaali, võivad end leida kõik, kes näiteks ibuprofeeni või paratsetamooli sisaldavate valuvaigistite hindu võrdlevad. Mis vahe on 1.60 maksval Ibumaxil ja 3.27 maksval Buranal, kui mõlema pakile on kirjutatud ibuprofeen ja kummaski on kümme tabletti? Enamasti selgitaks apteeker seda nii: „Üks ravim on järele tehtud, teine aga originaal.”

Veidi vähem kui pooled Eesti ravimiturul liikuvad arstirohud on koopia- ehk geneerilised ravimid. Eesti patsientide esindusühing ja ravimitootjate liit peavad seda ainult positiivseks, sest patsiendil peab olema võimalikult suur valikuvõimalus.

Loe edasi, millised tingimused on esitatud geneerilise ravimi tootjatele ning kas mõni inimene on pärast koopiaravimi tarvitamist uuesti originaalide juurde pöördunud.