Tulbid Targu Talita
Käes on naistepäev - üks kena päev, mil kingitakse õige palju lilli. Alljärgnevalt mõned soovitused, kuidas neid võimalikult kaua värskena hoida.

*Gerbera ja alpikanni vaasivette pange paar puusöetükikest või söetabletti. See hoiab vee värskena ning sobib hästi ka teistele pehme varrega lilledele.

Alpikann.
Foto: Vallo Kruuser

* Nartsissid püsivad kauem ilusad, kui lisate veele näpuotsatäie keedusoola.

* Kui soovite ühte vaasi koos teiste lilledega panna nartsisse, hoidke neid enne ööpäev külmas vees, et nartsissivartest jõuaks eralduda limane mahl, mis muudele lilledele mõjub närtsitavalt.

Viimsi aiapood
Foto: Sven Arbet

* Kui lõikelille varrel on lehti, võiks need varre alaosalt eemaldada. Ükski leht ei tohi jääks vaasivette ligunema.

* Lõikelilled imavad paremini sooja vett. Õie eluiga pikeneb, kui värskendate varre imupinda vee all. Selleks asetage varred suurde sooja veega täidetud nõusse ja tehke terava noaga otsast paari sentimeetri kaugusel uus diagonaalsuunaline lõige. Nii väldite õhuluku teket varres ja soodustate vee imamist.

* Roos säilib kauem, kui torkate varre otsa paari sentimeetri ulatuses mõneks sekundiks keevasse vette. Ettevaatust, kõik vaasid ei kannata kuuma ja võivad puruneda! Et puitunud varre imupind oleks suurem, lõhestage varre ots ning tehke siis diagonaallõige.

Roosid
Foto: Rene Suurkaev