Kõige lihtsam on nägu tikkida. Kui loom on õmmeldud kirjust kangast, võib näoks õmmelda ühevärvilise kanga ning seejärel sellele tikkida.
Lemmikloom vajab enamasti palju tähelepanu ning hoolt. Kes aga on jõudnud veendumusele, et on lemmiklooma pidamiseks liiga laisk, võib pehme ja mõnusa loomakese hoopis õmmelda.

Selline lemmik ootab sind truult aknal ega pahanda kunagi, kui koju jõudmisega hilja peale jääd. Iial ei ole karta, et ta on maha ajanud lillepotid või pahameele avaldamiseks vaibale loigu jätnud. Tal ei ole midagi selle vastu, kui sul on paha tuju ning võtad ta sülle. Tema on ikka ühtviisi rõõmus, sest ta on õmmeldud mänguasi.

Lemmiklooma suuruse saab valida selle järgi, kas soovite teda reisile kaasa võtta või tahate tuppa hoopiski suuremat kujunduselementi.
Koduloom, kellest võib vaid rõõmu tunda, sest ühtki pahandust ta ei tee.

Pille Hermann

Kui õmblemiseks lusti ei ole, võib looma hoopiski heegeldada või kududa. Kõige paremini sobib täidiseks pestud lambavill.

Joonistage oma soovi kohaselt paberile tulevase lemmiklooma kuju. Seejärel lõigake kangast selle järgi kaks tükki. Selleks sobib nii ühevärviline, kuid ka kirju sitskangas, millest tulebki lõbusama ilmega ese.

Asetage kangatükkide paremad pooled vastamisi ning õmmelge küljed kokku. Ärge unustage ava, mille kaudu loom täita ja seejärel paremad küljed välja keerata. Täitke kujund villaga ning seejärel õmmelge ka ava kinni. Nüüd jääbki veel vaid nägu tikkida.