Kott on tõesti imetilluke, kuid mahutab kõik vajaliku, mida kaasa haarata. Pille Hermann
Tihtipeale on tunne, et välja minnes pole pisividinaid kusagile panna. Suurt kotti ei taha kaasa võtta, aga ei ole ka ühtegi parajalt väikest kotti, kuhu pista võtmed, telefon, taskurätt ning paar kommi.

Siis ei jäägi muud üle, kui visata pilk lõngatagavaradele, et ehk leiab sealt sobivat materjali, millest üks hilissuvine kotike heegeldada. Kuigi on augustikuu lõpp, ei tähenda see veel, et kõik ilusad õhtud ühtäkki otsa leiavad. On veel mõnusat suvesooja septembriski.

Kõige lihtsam on kott teha puuvillasest lõngast ning ühevärvilisena, siis ei ole hiljem vajadust lõngaotsi peita. Samuti on motiividest heegeldamine aeganõudvam ning ka nende kokku õmblemisele kulub aega.

Kõigepealt on kahekordsetest sammastest heegeldatud ring, mis koosneb viiest reast. Seejärel heegeldage veel kolm rida, kuid nii, et ringist moodustuks U-kujuline tükk ehk et nüüd tuleb ringi üks osa heegeldamata jätta. Selliseid tükke valmistage kaks. Need on omavahel ühendatud vaheribaga, mille laius on 4 cm.

Kuna selle koti ülesandeks ei ole kanda suuri raskusi, siis võib minna veelgi lihtsamat teed ning voodri üldse ära jätta.