Geomeetrilist mustrit on lihtsam valmistada.
Käsitöö- ja kodukaupade poodides on müügil värvilised käsitöövildi lehekesed. Värvikirevad ja kenasti töödeldud motiivid on käsitöö tegemiseks vägagi ahvatlevad.

Sobivates värvitoonides motiividega saab üsna lihtsa vaevaga omapärase eseme meisterdada ning sellega interjööri elavdada.

Värvikirevatest motiividest võib meisterdada näiteks vannituppa vaiba. Selleks on vaja meelepäraseid vildist motiive ning tihedat kangast, millele need kinnitada. Motiividest võib moodustada näiteks geomeetrilise lille, mida on üsna lihtne kangale õmmelda.
Motiividest valmistatud vaiba saab kindlasti kiiremini valmis kui tikkides.

Pille Hermann

Kui plaanite teha vaibakese vannituppa, siis mida tihedam on aluskangas, seda parem, sest nii jääb vaip tugevam ning paksem. Kui soovite motiive aga linikuks, võib tagumise poole õmmelda ka puuvillasest kangast.

Pildil oleva geomeetrilise lille tegemiseks on kasutatud kolme tooni vilti. Ühe õie tarvis lõigake kolm eri suuruses kaheksanurkset tükikest.

Et vaip kiiremini valmiks, on ainult kõige suurem motiiv kangale õmmeldud, teised kaks väiksemat on kinnitatud kuuma liimiga. Motiivide vahekohtadesse on õmmeldud väikesed nelinurksed tükid.