Kristel Kirss
Augustikuu sumedad suveõhtud kutsuvad aeda, et nautida lillelõhna ja ritsikate siristamist. Olemise teevad õdusamaks puuokstele või terrassile riputatud tühjast purgist tehtud küünlalaternad.

Viimaseid ei pea minema üldse poodi ostma, vaid saab lihtsa vaevaga ka ise meisterdada. Sealjuures veel palju uhkemaid kui kauplusest saada on! Uuskasutus ei ole mitte ainult soodne, vaid ka väga ilus ja isikupärane!

Täna õpetamegi teile, kuidas tühjast klaaspurgist kaunis küünlalatern meisterdada. Enamik vajaminevaid materjale on igaühel kusagil sahtlinurgas juba olemas. Kasutada võib erinevaid paelajuppe, pärleid, nööpe jne. Loomulikult võib õpetuses näidatud värvigammat ja mustreid vastavalt soovile muuta.
Tavalisest moosipurgist võib saada tore küünlalatern.
SVEN ARBET

Vaja läheb:

1.
Rutt Veide
tühja purki, Autentico kriidivärvi Antique White, Autentico kuldset vaha Sparkling Gold, Autentico metalset kriidivärvi New Gold, pintsleid, väikest lillešablooni, šablooniliimi, paberit, kääre, pärleid, liimi, paelajuppi, nööri.
2.
Rutt Veide
Värvi kuivamise kiirendamiseks võite appi võtta juuksefööni.

Esmalt lõigake paberist välja süda. Pihustage kujundi tagumisele küljele šablooniliimi ning kinnitage seejärel süda soovitud kohale purgile.

Nüüd värvige kogu purk Autentico Antique White kriidivärviga üle. Laske 30 minutit kuivada ja värvige peale teine kiht.

Kui mõlemad värvikihid on kuivanud, siis eemaldage paberist süda.

3.
Rutt Veide
Tehke ka väikese lillešablooniga purgile mõned lillemotiivid. Selleks pihustage jällegi šablooni tagaküljele šablooniliimi ja kinnitage see sobivale kohale. Lillemotiivi värvimiseks kasutage Autentico kuldset kriidivärvi. Selleks, et värv šablooni servade alla ei valguks, ei tohi pintslile korraga väga palju värvi võtta. Laske värvil kuivada.
4.
Nüüd asuge purki pärlitega kaunistama. Selleks otstarbeks on väga hea kasutada läbipaistvat Moment Kristal liimi, kuid selle puudumisel ajab asja ära ka mõni teine värvitu liim. Pisikesi pärlikesi on üsna ebamugav näpuvahele saada. Siin on abi näiteks pintsettidest. Ka märg vatitikk on hea abimees.
5.
Kui purk on pärlitega kaunistatud, kandke viimase kihina peale kaunilt sädelev Autentico kuldne vaha. Laske kuivada.
6.
Rutt Veide
Purgi suule liimige kaunistuseks ümber linane pitspael. Kõige viimasena valmistage laterna riputamiseks n-ö sang. Meie punusime kanepinöörist patsi, kuid kasutada võib erinevaid nööre-paelu.
7,
Rutt Veide
Sanga kinnitamiseks purgi külge tuleb kõigepealt siduda ring ümber purgisuu, kinnitada see sõlmega. Seejärel mõõta paras pikkus riputamise jaoks ning kinnitada teine ots sõlmega purgisuu ümber seotud nööri külge.