Lihaveis Ants Uustalu moodi Foto: Liivimaa Lihaveis
Ööbiku Gastronoomiatalu peakokk ja liha igast asendist imeliselt valmistada oskav Ants Uustalu õpetab, kuidas Liivimaa Lihaveise rohumaal kasvanud ning arenenud lihast on võimalik vaid minutiga grillida imelise maitsega liharoog.

Ideaalse liha valmistamise saladuseks on õige temperatuur, maitsestamine aga peamiselt liha grillil hoidmise aeg. Uustalu teeb kõik kenasti "puust ja punaseks", et igaühel liha ideaalselt õnnestuks. Liha juurde serveerib Uustalu grillitud suvekõrvitsaga värske salati.

Tippkokk Ants Uustalu valmistab Jaanipäeva hommikuks kiire minutipihvi:

Uustalu selgitab, et tema maitsestab kiiresti grillil valmivad lihad ikka enne grillimist - nii soola, pipra kui õliga. Palju on olnud ju juttu, et sool tõmbab lihast mahlad välja ja kuivatab lihast, tegu on absoluutselt õige teadmisega, samas mõjutab sool liha ikkagi pikema aja jooksul. Kuna me valmistame täna liha vaid minuti jooksul, siis selle ajaga jõuab sool liha vaid maitsestada, mitte aga seda kuivatada.

Teiseks tuleb alati valida grillimiseks vahend, millel on temperatuuri võimalik mõõta ja kontrollida: liiga kuum grill hakkab liha kõrvetama ja minuti pihvi puhul seda koolutama. Järgige Uustalu õpetussõnu ja imeline liha valmib kui võluväel.

Lihaveis Ants Uustalu moodi
Foto: Liivimaa Lihaveis