Foto: Pixabay
Karulauk ja teised praegu värskena kööki jõudvad aiarohelised lausa kutsuvad valmistama värskeid salateid ja pestosid. Et rohelisest aga jaguks pikemaks ajaks, kui on selle kasvuperiood, siis saab seda ilusasti säilitada ka sügavkülmas.

Karulaugu ja teiste maitseroheliste säilitamiseks sügavkülmas on põhimõtteliselt kolm võimalust.

1. Tervena sügavkülmutada. Kui oled laugu korjanud oma aiast ja muu maitserohelise (murulaugu, rohelise sibula, tilli, peterselli jms) ka, ja oled kindel nende puhtuses, siis võid otse aiast nad kilekottidesse pakendada ja sügavkülma panna. Muul juhul pese maitseroheline ära ja lase sel täiesti ära kuivada. Ära jäta suuri õhuvahesid, vaid suru roheline tihedasti kilekotti. Toidu tegemisel lihtsalt murra vajaminev ports välja ja peenesta-pudista sõrmede vahel toidu sisse.

2. Hakitult sügavkülmutada. Kõike ülalmainitud võid ka eelnevalt peenemaks hakkida ja suruda tihedasti karpi. Vajamineva portsu saad noaga välja kraapida või lõigata.

3. Jääkuubikute sees külmutult. See on eriti hea viis suppide maitsestamiseks. Haki roheline peeneks ja pane jääkuubikuvormidesse igasse üks paras ports, vala vesi peale ja aseta sügavkülma.

Jääkuubikutena katseta ka segukuubikuid, pannes ühe kuubiku sisse korraga mitut erinevat hakitud maitserohelist.

Foto: Pixabay