Küüslauk. Mustamäe turg. Foto: Sven Arbet
Igal kokal on oma viis, kuidas küüslauku puhastada. Noored kokad veebilehelt Chefsteps.com näitavad kolme efektiivset võimalust, kuidas aromaatsed küüned toiduvalmistamiseks puhastada.

Küüslauk on sageli iga soolase retsepti tooraine nimekirjas esindatud ning söögi valmistamisel tuleb alati ka mõni küüslauguküüs puhastada. Võimalusi on selleks mitmeid, vaatame üle aga kolm kõige lihtsamat.

1. Leotamine: Koorega küüslauguküüned tuleks panna leigesse vette kümneks minutiks likku. Vesi eemaldab küüne küljest kesta ning küüned saab ilma kööki prügiseks tegemata puhastatud. Lisaks ei jää kätele küüslaugulõhna.

2. Purustamine: Kõige lihtsam ja tõenäolisemalt ka kõige kasutatuim viis küüslaugu puhastamiseks näeb ette iga küüne noa all katki pressimist - kui küüs on vajutatud ebaproportsionaalseks, tuleb kest paremini lahti.

3. Raputamine: Füüsilist trenni pakkuv viis kuidas küüslauku puhastada - võta liitrine purk, pane terve küüslauk sisse, kaaneta ning raputa purki kogu jõust. Küüned eralduvad 9 juhul 10st kestast.

Vaata täpsemalt videost, kuidas küüslauku puhastada: