Ott Kiivika raamatu esitlus Foto: Taavi Sepp
Eesti üks teenekaim sportlane, kulturist ja toidulisandeid müüva ettevõtte ärijuht Ott Kiivikas leiab, et ükski toit, toiduaine ega tooraine pole halb. Halb on, kui ei anta endale aru, kui palju midagi süüa võib ja millal.

Eesti üks teenekaim sportlane, kulturist ja toidulisandeid müüva ettevõtte ärijuht Ott Kiivikas leiab, et ükski toit, toiduaine ega tooraine pole halb. Halb on, kui ei anta endale aru, kui palju midagi süüa võib ja millal.

“Oleme oma elu ehitanud võimalikult mugavaks ja siia on see “kala” piltlikult maetud. Me võime sportida ja liikuda spordisaalides, teha trenni ning olla selles osas aktiivsed. Jamaks läheb aga siis, kui vaadata meie liikumisele otsa ülejäänud 22–23 tunni jooksul ööpäevas. Me liigume oma päriselus vähe – sõidame autoga, liigume liftiga, töötame laua taga arvutiga. Kui lisame sellele nüüd asjaolu, et meil on totaalne toidu üleküllus – mitte ainult rikkalik valik kaubanduskeskuses, vaid asjaolu, et toit on igal pool tanklast, putka ja kontorini –, kalorite üleküllus, siis olemegi jõudnud lähedale sellele, miks kogu maailmas on rasvumine probleemiks,” ütleb Kiivikas alustuseks.

Inimesel on vaja eluterveks olemiseks liikumist, regulaarset liikumist. Inimkeha ongi aga selles suhtes huvitav, et vähene aktiivsus ei anna märku kohe, diivanil lösutamine ei muuda meid kohe haigeks, vaid aastakümneid hiljem. Praegune ebaaktiivsus võimendab meie terviseprobleeme elu teisel poolel.