Tallinn Fashion Week Foto: Madis Veltman
Eesti üks kuulsamaid inimesi maailmas, supermodell Casmen Kass postitas 13. juulil oma Facebooki seinale pildi kümmekond päeva varem peetud USA iseseisvuspäeva BBQ-peost. Selle postituse all annab naine aga teada, et postituse tegemise ajaks on ta aga loobunud lihast oma menüüs täielikult. Ehk siis on naine alustanud elu veganina.

Kass kirjutab oma postituses, et pakkus 4. juuli peo ajal BBQ tarbeks tema enda poolt luustatud, lõigatud ja marineeritud organailist kanaliha ning veiselõike. Samas mainib modell postituses, et ta poleks arvanud, et nädal sellest peost hiljem on ta loobunud lihast aga täielikult. Selle otsuse saab panna uue toidudokumentaali "What the healt" süüks.

"Nii veganitel kui liha toiduks tarvitajatel on tugeva argumendid oma valikute põhjendamiseks, kuid peale USA dokkfilmi "What the healt" vaatamist, närib mind üks küsimus: kui ma midagi - antud juhul liha - oma tervise tarbeks tegelikult ei vaja, siis miks seda üldse tarbida? Kas ma ihalen liha nii palju, kas sellest loobumine oleks suur probleem? Vastus on selgelt "ei"," mainib Kass.

Kui mõnigi neist filmis räägitud asjadest vastab tõele, on Kassi hinnangul lihast loobumise hind väike. Lisaks lubab Kass oma lihaarmastajatest sõpradele, et kui ta veganina vastu peab, ei hakka ta oma ideid neile peale suruma.

USAs valminud toiduprobleemidele tähelepanu tõmbav dokumentaalfilm "What the health" on tehtud samade inimeste poolt, kes avasid mõned aastad tagasi filmiga "Cowspiracy" Ameerika piimatööstuse kurja ja väga musta telgitagust.

Vaata filmi "What the health" treilerit:

LOE LISAKS: