Liina Randpere Foto: Taivo Tenso
Ajal, mil maailma kulinaarset infovälja juhib veganlus, hakib saatejuht ja treener Liina Randpere säravi silmi veise sisefileed ning kuulutab, et süüa tuleb tihti ja võimalikult mitmekesist toitu.

Liinaga kohtudes on tunne, et päike tuli välja. Olen seda varemgi märganud, kuidas inimesed jäävad teda võlutult kuulama ning naeratavad, samal ajal kui Liina siristab lakkamatult oma rõõmuslaulva häälega juttu puhuda nagu äsja lõunamaalt koju jõudnud kuldnokk.

Muu hulgas teatab ta mulle jutu sees: “Sa võid paprikad ära tükeldada ja pärast sibulad. Teed ribad, siis lõikad kolmeks ja viilutad. Ei, ei ... mitte liiga peeneks!”

“Ja vaata, külmkapis on mul avokaadod ... guacamole’t oleks vaja. Jah, selle kausi võib küll võtta!” Nii saabki minust lõunasöögi valmistamise kaasosaline ja alles pärast saan aru, et need laulva sirina sisse pikitud juhised on väga oskuslik ja teadlik delegeerimine.

Tegelikult ongi nii, et selle kuldlokilise kaunitari hinges peitub üks südikamaid, ettevõtlikumaid ja loogilisema mõtlemisega naisi, keda mul au tunda. Liina ei juhi mängleva kergusega sugugi ainult oma sõpru köögis, vaid ka suuri telesaateid, inimmasse spordisaalides ja rahvaüritustel. Kui Liina midagi pähe võtab, siis selle peab ta ka saama – ja kui ei saa, siis teeb ise.