Trump Ovaalkabinetis Reuters
USA president Donald Trumpi suur armastus kiirtoidu, limonaadide ja väga läbiküpsetatud veiseliha suhtes on vana uudis. Mehe kampaaniajuht Cory Lewandowki uus raamat "Las Trump olla Trump" ("Let Trump Be Trump") aga avab detaile president Trumpi toidueelistuste kohta veelgi.

Kampaaniajuhi raamatu järgi oli Trumpi einete ajastus ja sisu kampaania ajal sama oluline kui kõik muud probleemid ja teemad ning eksida nendega ei tohtinud - näiteks jättis Trump ühel McDonald'si külastusel oma abi einelasse maha, kuna tema tellimus võttis liiga kaua aega, et valmida.

Lennukil, millega toonane presidendikandidaat mööda riiki lendas pakkus enamasti vaid nelja toitu: McDonald'si eineid, KFC kana, dieet Coca-Colat ja pitsat, vahendab Eater.com.

Toone veel kandidaat Trump - kes väitis igas oma kõnes, et on kõige tervislikum kandidaat, kes iial presidendiks kandideerinud - armastab Kuldseid Kaari. Tavapärane eine tema lennukil koosnes kahest Big Mac burgerist, kahest McDonald'si kalaburgerist ja šokolaadikokteilist. Tegemist on einega, millega Trump sõi keresse 2400 kilokalorit ja 3400 milligrammi soola, mis on kaks korda enam soovitatud päevanormist. Lisaks pidi väikeseks snäkiks olema Trumpil alati käepärast kartulikrõpse ja Oreo küpsiseid.

Presidendiks saamise järel ei ole Trump oma harjumusi muutnud: ta olevat palunud Valge Maja kokkadel luua endale analoog Burger Kingi kuulsast Quarter Pounder burgerist. Ka Jaapanis peaminister Abega kohtudes eiloobunud Trump oma läbikõpsetatud veiselihast ketšupiga.