Gastronoomiavõistluse Silverspoon 2016. aasta meeskonna liige, Eesti toidu grand old man Dmitri Demjanov ütles Maitsed.ee-le, et Eesti toiduinimestele tuleb ikka aeg-ajalt pai teha ning hõbelusikas on just see, mida meie restoranid ja kohvikud vajavad.

"Maailmas on vähemalt 10 sündmust igas riigis, mis on seotud toiduga. Ning aeg, mis kulub hea ja halva toidu valmistamiseks on täpselt sama. Silverspooni võistluse ülesanne ongi pidevalt tähtsustada seda aega, mille jooksul süüa tehakse ning tähtsustada seda, et teha selle aja jooksul paremat toitu," selgitab Demjanov.

Toiduvaldkond on Demjanovi sõnul selgelt viimase 20 aasta jooksul kõige enam arenenud valdkond Eestis. "Kuid küsimus on alati ka võrdluses - kui me võrdleme end Mongoolia või Venemaaga, siis oleme ülimalt heas seisus. Samas kui võrrelda end näiteks Norraga, on veel palju tööd teha," lisas Demjanov.

Silverspooni tähtsus on meie kohalikule gastronoomiale selles, et tegemist on Eesti enda võistlusega, enda kontseptsiooniga, seda pole võetud üle ei Põhjamaadelt ega Prantsusmaalt.

"Meil on palju food&fun stiilis üritusi, kuid on vaja ka akadeemilisi gastroüritusi - Silverspoon seda just ongi. Eriti kuna "hõbelusikas" on mõeldud just tippude tunnustamisele, siis nii saamegi anda märku meie touiduinimestele nende õigest teest. Hõbelusikas teebki neile pai," mainis Demjanov.