Maisons de Champagne avamine Foto: Eero Vabamägi
Täna alustab Delfi Taskus esimene joogisaade “Vala välja!”. Ajakirjanikud ning amatööridest joogisnoobid Martin Hanson, Liisa Tagel ja Keiu Virro valavad edaspidi kahel korral kuus välja parimad joogid, kutsuvad külla kohalikud napsiheerosed, baristad, baarmenid ja joogikeetjad ning üritavad saates leida vastust küsimusele “milline on kõige õigem ja parem maitse?”.

Saates võtame järgmiste nädalate ja kuude jooksul lähivaatluse alla (otseses mõttes: klaasist keelele) nii alkohoolsed kui mittealkohoolsed joogid, jagame kuulajatega joogimaailma taustalugusid, paneme proovile üksteise ja kuulajate teadmised ning kutsume külla joogieksperdid. Mõistagi soovitame parimaid leide veinirestilt, õllekastist ja kärakariiulilt, aga ka mittealkohoolsete jookide maailmast.

“Vala välja!” esimene saade viib vahuveinide imelisse maailma. Aastavahetus on ukse ees. Kuidas leida kõige sobilikum mullijook, mis õigel hetkel klaasidesse kallata? Valimisel abistab saatekülaline, Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni president Kristjan Markii, kes räägib ka enda teekonnast veinimaailma. Ühes Markiiga maitseme cavat ja proseccot ning valame välja nii cremant’i kui šampanja. Lisaks saab kuulaja end ühes saatejuhtidega proovile panna erinevate küsimustega. Näiteks, kas te teate, mille saabumist kuulutas imetoode Nõukogude Šampanja?

Seda, millised veinitõed sedapuhku mekkimisel selgeks said, juba saates! Paljastus: On, kuidas on, lõppude lõpuks on parim jook ikkagi see, mis maitsjale endale kõige enam mekib.

Mekkimist toetab jookidega eDrinks.

Kuulajate soovitusi, täiendusi, pakkumisi ja huvitavaid küsimusi ootame aadressil vala@delfi.ee.

Aga kõrvad kikki ja… alustame saatega!

DELFI TASKU

SOUNDCLOUD