Mihkel Jürimaa, Marta Piigli ja Kennet Sarv. Foto: Keiu Virro
Kas kohvi joomiseks on õigeid ja valesid mooduseid? Kas suhkur rikub maitset ja piim on vaid vahukarukeste joonistamiseks? Millist kohvi armastavad eestlased ja mis eristab siinseid trende meie naabritest? Nii palju küsimusi, nii vähe vastuseid.

Nädalavahetusel toimub Kultuurikatlas juba kolmas Tallinn Coffee Festival ehk Tallinna Kohvi Festival, kus esitletakse Eesti ja maailma viimaseid kohvitrende. Festival on mõeldud nii professionaalidele kui lihtsalt kohvisõpradele. Astuge ligi, maitske, küsige ja te saate vastused.

Sellegipoolest on küsimusi ikka rohkem kui üheselt selgeid vastuseid. Seetõttu olemegi kutsunud stuudiosse rea põnevaid külalisi. Festivali peakorraldaja Kennet Sarv on saates ja räägib sellest, mida festivalil üldse näha, kuulda ja maitsta saab.

Kohvkohvkohv

Meie pisikeses stuudios valmistavad kaht erinevat, aga imelist kohvi Paulig Professionali juht Marta Piigli ning kohvikoolitaja ja barista Mihkel Jürimaa. Saame teada, "kuidas saab moos kommi sisse".

Liisa on taas kord ette valmistanud mõned põnevad mälumänguküsimused. Kas te teate, kust tuleb üleüldse sõna “kohv”? Või kuidas on eesti keelde jõudnud sõna “kohvik”? Martin ja Keiu üritavad neile vastata.

Kuulake ja mõelge kaasa! Küsimused, selgitused, lisandused, parandused ja pakkumised (jah, meile võib jooke maitsmiseks saata) aadressile vala@delfi.ee.

Kuula järjekordset "Vala välja" joogisaadet siit: