Longerod tulevad taas Vala välja #15
Longerod tulid suure hooga 1952. aasta Soome suveolümpiamängude ajal. Ega nad õigupoolest sellest ajast kuhugi kadunud olegi. Nüüd on nad aga Eestis suurema hoo ja parema kvaliteediga kui kunagi varem. Stuudios on Mori ja Helsinki Long Drinki tegijad.

Käsitööõlle ja kärakarevolutsiooniga oleme saates juba tutvunud, seekord kohtume uue põlvkonna longeroga. Purki segatud džinn ja greibimahl tähistasid enam kui pool sajandit tagasi Gin Long Drinki algust. Muide, selle kõrval toodi Soome olümpiamängude ajal välja ka Brandy Long Drink, mis õnneks või kahjuks kunagi samasugust populaarsust ei saavutanud.

Longerod jõudsid aga kiiresti Soomest Eestisse ja on siin teinud läbi mitmeid erinevaid faase. Jänkudžinni mäletate veel? Aga sebra, arbuusi ja... mistandoligi, mingi sokipesuvesi? Tuletame seekordses “Vala välja” saates kõik paremad ja halvemad katsed meelde.

Vala välja #15
Külas on Jaagup Rooso ja Mori ning Mikko Mykkänen ja Helsinki Long Drink. Proovime järele, kas maitse tuleb kõlavale mainele järele. Kõrvale avame ka ühe vana hea Sinebrychoff Long Drinki, ehkki reaalse džinniga tolle puhul pistmist ei ole. Aga miks ei ole? Ja kuidas võrdluse välja kannab?

Ühtlasi, sobiv aeg meenutada, millised on teie kõige paremad ja halvemad longero-mälestused.

Kuula "Vala välja" 15ndat saadet:


Küsimused, selgitused, lisandused, parandused ja info jookide kohta, mida me veel proovinud pole, aga võiks: vala@delfi.ee.


Jälgige meid ka Facebookis www.facebook.com/valavalja