Olgugi, et termin detox ise on hookus-pookuse valdkonnast, siis tervislik mõtlemin ja vee tarbimine on alati kehale kasulikud. Unsplash.com
Aasta algus toob meie kõigi lauale suures koguses täitumatuid lubadusi, millest üks sagedamini esinevaid on toitumise radikaalne muutmine. Seda teed alustatakse tihti ühe ingliskeelse ühendi integreerimisega oma sõnavarra - detox. Sel korral räägime veest ja detoxist ning külas on Eesti Alkoholitootjate Liidu juht Triin Kutberg, kes räägib sellest, miks võtta alkoholile vett vahele.

Alustatakse keha puhastamisest pühade ajal kogunenud mürkidest. See toob endaga kaasa rohelised smuutid (eestikeelne uudissõna nende kohta on lögadid), maitseveed, erinevad paastud ja muu hookus-pookuse. Mida teevad aga neerud, maks ja sooled samal ajal? Aga inimese suurim organ ehk nahk?

Üks olulisim komponent nii elus kui paastus, ka turundusalaseks tööks välja mõeldud sõnaühendis detox, on vesi. Tavaline vesi, mida juuakse, millega valmistatakse söögid, millega end pestakse.

Joogisaate “Vala välja!” teise salvestuse üks peamisi teemasid on vesi. Vaatame otsa selle positiivsetele ja negatiivsetele omadustele, uurime, kes on veesommeljeed, arutame, millist vett peaks jooma ning et elu lõbusamaks teha, mekime Tallinna linna eri piirkondade kraanivett.

Kirjuta meile soovituste, pakkumiste ja küsimustega aadressil vala@delfi.ee või facebookis https://www.facebook.com/ValaValja/

Kõigest pikemalt kuulete aga juba saates endas: