Majanduskomisjoni istung - alkomüügi piirangud ja alkorekaalmi piirangud Foto: Madis Veltman
Meie hulgas - salaja ja ka avalikult - liiguvad ringi karsklased. Nad on nagu meie, meid eristab vaid see, et nemad on otsustanud mitte juua alkoholi. Kummaline otsus, eks! Ei pokaali veini toidu juurde, ei õllekruusi kuumal päeval, pitsi isa juubelil.

Mõnele tähendab väiksemgi naps tsüklisse langemist, mõnele kontrollikaotust avalikus ruumis. On neid, kellele lihtsalt naps ei meeldi, on neid, kes ei saa napsist midagi ja neid, kes hoiavad end karskena tervislikel eesmärkidel. Mõni ei joo ka moraalsetel põhjustel. Karsklusalgeid on palju ja erinevaid!

Selleks, et saada teada, kuidas asjad tegelikult on, on saates külas Eesti Karskusliidu juht Lauri Beekmann, kellelt saatejuhid Keiu Virro ja Martin Hanson uurivad, miks ta ei joo ja kas ta keelab seda ka teistel teha, palju Eestis karskeid üldse on, mis on karskusliidu eesmärgid ja mis saab meie joomiskultuuriga edasi.

Küsimuste, ettepanekute, mõtete ja kriitikaga joogisaate aadressil saate meie poole pöörduda kirja teel, kirjutades aadressile vala@delfi.ee. Jälgige meid ka Facebookis: www.facebook.com/valavalja

Tutvuge Eesti Karskusliidu tegemistega lähemalt ka nende kodulehel: www.ave.ee

Kuula joogisaate "Vala välja!" 17. saate lindistust siit: