Jaanihanso Siidrivabrik, Alvar Roosimaa Foto: Sven Arbet
Siider joogina pole meiekandi rahvale kuigi omane rüübe. Õunaveini on siingi alati tehtud, kuid seda selliselt, et tulemus oleks ikka võimalikult kange. Selleks uhati magusale mahlale suhkurt veel hoolega sisse. Kuna siider on mahe ja kerge jook, siis külmas kliimas vajame ikka kangemaid “rohtusid”, on arvamus.

Selles olukorras võttis üks Eesti mees kätte ja hakkas valmistama just seda kerget, naturaalselt käärinud jooki, mis küll vikatina pikali ei vea, kuid maitsetelt saab vastu vahel ka kerglasematele šampanjadele ja muudel vahustele jookidele. Aastatega on tootmine kasvanud, jooke toodetakse palju ja erinevaid, maitselt üks parem kui teine.

Jaanihanso siidritalu peremees ja asutaja Alvar Roosimaa tuligi joogisaate “Vala välja!” stuudiosse, et rääkida sellest, kuidas kodumaja ees kasvanud õunapuust sündis imehead jooki andev siidritalu, miks meil varem pole siidrit sarnaselt tehtud, kust tuli talle ja perele siidritegemisteadmised ning miks teeb Alvar siidrit selle kõige keerulisemal meetodil. Kuulake saadet ja saate teada kõigest, mis ühe siidritalu tegemiseks vaja läheb.

Lisaks mekkisime stuudios ka mitut Jaanihanso jooki, neist kõige põnevam oli galantse ja kelmika mekiga uhiuus pirnisiider. Mis muud, kui valame välja!

Küsimused, pretensioonid, pakkumised ja kommentaarid palun saata meile kirjalikult, aadressil vala@delfi.ee. Jälgige meie tegevusi ka Facebookis, lehel: www.facebook.com/valavalja

Kuula joogisaate “Vala välja!” 22. saadet siidrist siit: