Tasasel tulel haudunud kaerahelbepuder on hommikusöökide hommikusöök — selle kõhutäiega lööb poolde päeva vastu, pealegi on see puder üks kasulikemaid.

Koostisosad:

  • 4 dl vett
  • 1 dl kookoskoort
  • 1 tl soola
  • 2 dl kiirakerahelbeid (soovitavalt koos kaerakliidega)
  • serveerimiseks 2 sl võid; väike peotäis vaarikaid, musti sõstraid, poolitatud kirsse ja mandleid; 4 tükeldatud aprikoosi.

Meie teeme seekord kaerahelbeputru kookoskoorega, mis annab väga mõnusa maitsenüansi. Kookoskoort üle retseptis toodud koguse panna aga ei soovita — tekib n-ö seebimaitse. Pudru vääristamine värskete marjadega varustab meie seedesüsteemi kasulike ensüümidega — vaid toores toidus olevate valguliste ühenditega, mis aitavad toidu seedimisel sellest omandada kõik vajalikud vitamiinid, mineraalained, rasvad, süsivesikud ja valgud. Talvel sega kuuma pudru hulka sügavkülmutatud marju. Või hoopis 1 tükeldatud avokaado ja 2 tl pestot — ülimaitsev kombo!

Nõuanne 1: putru võid keeta ka ainult 5 dl vee või piimaga. Või retseptis oleva kookoskoore vahetada 10% või 35% koore vastu — sel juhul võta 1 dl koort ja 4 dl vett.
Nõuanne 2: Kui soovid kiirkaerahelveste asemel kasutada täisterakaerahelbeid, on tegevuskäik sama, aga arvesta pudru haudumiseks aega 12 minutit.

Valmistamine

1. Kuumuta vee ja kookoskoore segu potis keemiseni. Lisa sool ja kaerahelbed. Sega ja keera kuumus minimumini. Kata kaanega ja hauta 8 minutit. Vahepeal sega putru korra-paar.
2. Valmis putru võid serveerida vaid võisilmaga. Või sega või hoopis pudru sisse ja kata puder pealt marjade ja mandlitega.