Foto: Shutterstock
Kisselliga kipub olema see häda, et igal ühel on sellega mingi probleem. Ühele ei meeldi puuviljade või marjade tükid kisselli sees, teise jaoks on see liiga paks, kolmanda jaoks jälle mitte piisavalt paks. Eriti õudne on muidugi see, kui kissellis on klimbid või peal nahk... Kui tead nippe, siis nimetatud õudust ei tekigi õnneks. Üks hea joogikissell peab olema just paraja paksusega, nii et seda saab veel juua, samas kui söögikissell on mõistagi paksem, et tõsta lusikaga. Kisselli saab valmistada nii kartulijahu kui ka maisitärklisega, marjadega ja ilma. Artiklis toodud esimene retsept on joogikisselli ja teine söögikisselli oma.

Koostisosad:

  • 1 l vedelikku (mahla või siirupi- veesegu)
  • 2 triiki supilusikatäit kartulijahu või maisitärklist

Söögikisselli jaoks aga üks järgnev retsept kuivatatud puuviljadega — kui tahad värskete viljadega, siis selleks nirista viljad keevasse vette või mahla sisse ja edasi tegutse juba alltoodud retsepti järgi.

1 liiter vett
0,75 dl suhkrut
100 g kuivatatud puuvilju (nt õunu ja rosinaid)
1 kaneelikang
2–3 kuhjaga sl tärklist

Leota kuivatatud puuvilju paar tundi vees. Lisa suhkur ja kaneelikang ning keeda vaiksel tulel, kuni puuviljad on pehmed (10–20 minutit, sõltuvalt puuviljadest). Sega tärklis vähese veega ja edasi valmista kissell vastavalt sellele, kas kasutad kartulijahu või maisitärklist (vt valmistamist eelmise retsepti juures). Serveeri vahukooretupsu või kohupiimakreemiga.