Viimasel ajal on internetiväljaandeid, blogisid ja sotsiaalmeediat hullutanud kolmekihiline kook, mis valmib vaid ühest taignast. Kasulik katsetas, kas retsept tõesti töötab ning kas tulemus on seda väärt.

Kolmekihiline kook, millele on antud hellitav nimi "maagiline kook" (ingl k "magic cake" - toim), on internetti juba mitmendat ringi hulluks ajamas. Põhjuseks on koogi huvitav tekstuur: ühest segamiskausist vormi valatud kook küpseb väidetavalt iseenesest kolmekihiliseks.

Retsepti järgi käib koogi sisse 4 muna, 150 g suhkrut, 125 g võid, 1 tl vanilliekstrakti, 115 g jahu ja 500 ml sooja piima. Seda, kuidas kõik koostisosad õigesti kokku miksida, näed juba videost.

Retsept lubab, et kook küpseb ise kolmekihiliseks: kõige peal on õhuline koogikiht, keskel magus kreemjas täidis ja all kõvaks tõmbunud koogipõhi. Oskamata öelda, kas põhjuseks oli kollanokast koka värisev käsi või retsepti enda vildakus, peab tunnistama, et pigem tekkis koogi sisse kaks ja pool kihti: koogi pinnal oli küll selgelt eristatav biskviit, ent alumised kaks kihti sulasid küll üheks kokku.

Samas võib koogi kaitseks öelda, et tegu on üsna lihtsa küpsetisega ning kui retsepti veidi oma käe järgi mudida ja sinna näiteks kohvi või kakaod juurde lisada või marju sisse panna, võib retseptist täitsa asja saada.

Palusime kooki hinnata Delfi foto- ja videotiimi inimestel. Kas neile kook maitses, näed juba videost.