Tuuli Mathisen
Üle aasade laiuv imalmagus aroom, mis praegu ninna hakkab, on tõenäoliselt pärit angervaksaõitest. Sellest saad valmistada suurepärast siirupit jäätisele või tortide immutamiseks, ka sobib siirupit niristada peale küpsetele juustudele.

Koostisosad:

  • 35 tk Angervaksaõisik
  • 1 l Vesi
  • 500 g Suhkur
  • 2 tk Laim

Valmistamine:

  1. Esmalt raputa angervaksaõisikuid nii, et eralduksid nii lahtised õied kui ka seal elutsevad putukad. Keeda veest ja suhkrust siirup, kuni suhkur on täielikult lahustunud. Pigista siirupi sisse laimimahl ja suru sinna ka angervaksaõisikud nii, et kõik oleks vedeliku sees. Jäta kaane alla 12–24 tunniks tõmbama.
  2. Kurna tõmmis läbi sõelale asetatud marli ja pigista marlile jäänud angervaksaõisikud täiesti kuivaks. Lase kurnatud siirup veel korra keema tõusta ning kalla siis steriliseeritud purkidesse või pudelitesse. Siirupit saad 500 ml.

Hea teada!

  1. Suvise morsi valmistamiseks lisa angervaksasiirupile jääd, vett ja piparmündilehti. Soovi korral võid lisada ka gaseeritud vett, laimi- või sidruniviile.
  2. Tervitusjoogi valmistamiseks kalla klaasi põhja väike kogus angervaksasiirupitja täida klaas jahutatud vahuveiniga.

Angervaksa peetakse looduslikuks aspiriiniks, tema õites on saponiine, eeterlikke õlisid, rutiini, fenoolühendeid, parkaineid, steroide, flavonoide, C-vitamiini. Angervaksal on verd vedeldav, palavikku alandav, higistama ajav, sapieritust soodustav, puhastav toime. Nii et igati väärtuslik taim.

Kui soovid angervaksa kohta rohkem teada, siis LOE LISAKS:

Angervaks — väekas taim rahututele!