Foto: Pexels
Käes on tõeline suvi! Palava ilmaga oled pigem õues või rannas, varbad vees, ning toidutegemine, eriti veel kuuma pliidi ääres tundub täiesti off. Kuid sööma-jooma ju peab! Kindlasti joo palju vett, kui saad, otse kaevust, ja söö ohtralt jäätist ja marju — sest millal veel, kui mitte nüüd —, ja sinna kõrvale pakume lisaks kolm ideed, kuidas kerre kiirelt mõni vajalik lisakalorgi saada.

Kama

Võta kapist külm keefir, hea oleks korraliku rasvaprotsendiga. Leia omale tass, klaas või kausike, kuhu see valada ja lisa keefirile paras ports kamapulbrit, täpselt niipalju, kui paksu kama sa ise tahad. Keegi ei kontrolli! Kui soovid, lisa ka suhkrut. Joo see kindlasti ära, ja käes on nii vajalik valk, kiudained kui ka süsivesikud.

Kama
Foto: Maaleht arhiiv

Frappe

Tee valmis kange kohv ja lase sel täiesti maha jahtuda. Võta blender, pane sinna ohtralt jääkuubikuid, jahtunud kohv ja piim (kogus oleneb sellest, kui kanget frappet sa tahad, lahjemasse lisa lihtsalt rohkem piima). Blender tööle ja tehtud! Joo kohe!

Singi-juustusalat

Haki sink ja juust kuubikuteks, lisa värsket kurki-tomatit, soola ning sega hapukoore ja majoneesiga. Tegelikult võid sinna veel sisse panna ükskõik mida. Pähkleid, viinamarju, maasikaid — mis pähe tuleb. Valmis!

LOE LISAKS:

DELFI TV TESTIB | Mida arvavad välismaalased Eesti rahvustoidust?

Unusta 2-liitri-reegel! Tegelikult vajab keha normaalolekus iga kilogrammi kohta 30 ml vett