Toidupanga kogumispäev Prismas Foto: Ilmar Saabas
Koroonaviirusest tingitud eriolukorra ajal kannatasid paljud sektorid ja nendes töötavad inimesed – kes kaotasid töö, kes jäid palgata puhkusele, kellele tehti palgakärbe. Niisiis on rahalisse kitsikusse sattunute hulk tunduvalt suurenenud: kui möödunud aastal abistas Toidupank nädalas umbes 7900 inimest, siis praeguseks on see number enam kui 10 000.

Eestis on kahjuks palju inimesi, kellel on raskusi endale toidu tagamisega. Samal ajal jääb kaubanduses ja tootmises iga päev üle suur hulk väärtuslikku toitu. Toidupank on loodud just selleks, et need kaks asja kokku viia: kaubandusest ja tootmisest võetakse vastu peagi realiseerimistähtaja ületavad tooted ning Toidupanga vabatahtlikud komplekteerivad need toidukastidesse, mis seejärel jagatakse laiali sotsiaalametitest saadud nimekirjade alusel enim puudust kannatavatele inimestele ja peredele.

Toidupanga tegevus aitab kaasa raiskamise vähenemisele ühiskonnas, kuna paljud toidukaubad, mis varem on läinud hävitamisele, jõuavad nüüd sinna, kus neid tõepoolest vajatakse.

Toidupanka on võimalik abistada mitmel moel: teha rahaline annetus, toetada teenuste või toodetega, annetada toitu, aga ka soetada nende ettevõtete tooteid, kes iga ostuga Toidupanka abistavad.

Panzani on otsustanud septembrikuus abistada Toidupanga imetlusväärset ja vajalikku tegevust – niisiis kingitakse terve kuu jooksul (1.–30. septembrini) igalt Eestis ostetud tootelt 3 senti Toidupangale. Seega saab igaüks meist anda oma panuse, et aidata Toidupangal aidata.

Panzani korraldab sellise heategevusliku algatuse juba teist korda. Möödunud kevadel (15.04.–9.06.2019) koguti samuti igalt Eestis ostetud Panzani tootelt 3 senti Toidupangale ja sellel perioodil müüdi kokku üle 243 890 Panzani kaubamärgi toote. Tänu eestlaste Panzani toodete lembusele õnnestus Toidupanga toetuseks koguda 7316,70 eurot.

Väljenda oma siirast headust ja osta septembrikuus mistahes Panzani toode!

Lisainfot saad ka siit.