.
Osta liiter või kaks valmis vanillijäätist ja muuda see mõne liigutusega millekski oivaliseks. Lahe on see, et jäätise­desserdid saad valmis teha siis, kui sul on aega, ja panna tagasi sügavkülma oma etteastet ootama. ­Serveerides ­arvesta, et jäätis tahab oma maitsete esiletulekuks ­umbes 15 minutit toatemperatuuril soojeneda.
.

Vaimustavalt lihtsad valmistada, ­ülimaitsvad ja imeilusad, sellised need ­purgidesserdikesed on.

6 u 200 ml purgikest
T, G

1 liiter vanillijäätist
300 g vaarikaid
50 g suhkrut
120 ml East Endi mangopüreed
1 tl laimimahla
12 krõbedat Itaalia mandli-­Amaretto-küpsist

1 Püreesta vaarikad suhkruga. Sega mangopüree ja laimimahl.
2 Lase jäätisel veidi toatemperatuuril pehmeneda, lõika kuubikuteks ja töötle käsimikseri tainakonksudega ühtlaseks. Pudista juurde küpsisetükid ja pane purgikestesse kihiti vaarika- ja mangopüreega. Keera peale ­kaaned ja aseta serveerimiseni tagasi sügav­külma. Säilivad maitset muutmata nädala.

.

Oeh, kui eriliseks võib üks tavaline jäätis tuunides muutuda! Värskeltröstitud metspähklipoolikud küpsisetükkidega võidu hamba all krõmpsumas, pealt tumeda šokolaadiga üle nõristatud – see on pidulik tort, mille võid päevi varem valmis teha ja tõsta vaid 10–15 minutit enne serveerimist toatemperatuurile pehmenema.

8-le

175 g Oreo küpsiseid
40 g sulavõid
100 g värskelt röstitud metspähkleid
1 liiter vanillijäätist
sisse ja peale 8 küpsist (u 90 g)
50 g tumedat sulašokolaadi

1 Võta põhja tegemiseks 175 g küpsistest välja täidis. Purusta küpsised, sega sulavõiga ja suru küpsetuspaberiga vooderdatud 20 cm lahtikäiva rõngasvormi põhja ja veidi äärtele. Pane külmikusse 15 minutiks tahenema.
2 Lõika jäätis kuubikuteks ja pane kaussi, kus saad selle käsimikseri ­tainakonksudega ühtlaseks töödelda. Rulli tainarulliga üle pähklite, nii et need läheksid pooleks, aga peenemaks ära purusta.
3 Murra viis küpsist tükkideks ja sega koos 2/3 pähklitega jäätise sisse. Pane jäätis vormi küpsisepõhjale ja kaunista pealt sulašokolaadi, ­ülejäänud küpsisetükkide ja pähklitega. Lase tordil sügavkülmas ­läbi külmuda, eemalda siis vormist, mässi õhukindlalt toidukilesse ja aseta serveerimiseni tagasi sügavkülma. Kaunista enne laualeandmist värskete punaste marjadega.

.

Mõrušokolaadi-mandliümbrises ja kirsitäidisega jätsivõikud panevad su sisemise kassi mõnust nurruma. Suure seltskonna lahe suvedessert, hea aiapeol käest süüa.

20 tk
G

ŠOKOLAADILEIB:
9 L-suuruses muna valget
1,5 dl suhkrut
150 g 70% šokolaadi
275 g mandlijahu + 130 g tuhksuhkrut

TÄIDIS:
300 g kirsse või mureleid
2 liitrit vanillijäätist

1 Kuumuta ahi 160 °C ja kasuta pöördõhurežiimi. Sulata šokolaad veevannil. Vahusta munavalgeid 2 minutit ja lisa poole detsiliitri kaupa suhkur. Vahusta edasi tugevate tippudeni – umbes 5 minutit. Sega õrnalt sisse sulašokolaad ja tuhksuhkruga segatud mandlijahu.
2 Jaota vedel tainas kahele küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile ja määri ­ühtlaselt laiali umbes 24 x 34 cm ristkülikuteks. Pane plaadid korraga ahju ja küpseta 10–12 minutit. Poole peal pööra plaadid ümber ja vaheta ka nende kohad ­siinidel.
3 Valmis plaadid jäta küpsetuspaberile jahtuma. Kummuta üks plaatidest ettevaatlikult puhtale küpsetuspaberile – küpsetis on pisut rabe! – ja eemalda ahjus olnud küpsetuspaber.
4 Võta 1 liiter jäätist toatemperatuurile pehmenema. Suru kirssidest joogikõrre abil kivid välja. Püreesta kirsid – peaksid saama 2 dl püreed. Lõika jäätis kuubikuteks ja töötle käsimikseri tainakonksudega ühtlaseks, vala juurde kirsipüree ja töötle ühtlaseks. Määri kirsijäätis ümberpööratud šokolaadiplaadile ja aseta tunniks sügavkülma tahenema. NB! Kontrolli, kas suur šokolaadiplaat mahub su sügavkülmikusse. Kui mitte, poolita plaadid ja tee võikud kahes jaos.
5 Nüüd määri ühtlaselt peale teine liiter vanillijäätist, mis on samamoodi enne pehmeks massiks töödeldud. Tõsta ettevaatlikult koos paberiga kõige peale teine šokolaadiplaat, vajuta kätega ühtlaselt kinni ja aseta vähemalt kolmeks tunniks sügavkülma.
6 Lase plaadil toatemperatuuril veidi pehmeneda, siis tõmba ära pealmine paber, trimmi ära servad ja lõika jäätis 20 ristkülikuks. Serveeri kohe või ­pane valmis võikud õhukindlasse karpi ja tagasi sügavkülma. Säilivad maitset ­muutmata nädala.