Foto: Shutterstock
Kui kasutad ahju pandud liha küpsuse määramiseks lihatermomeetri abi, siis tubli on, nii peabki. Ent lihatermomeetri näit üksi ei taga, et su pere lihasöömisest haigeks ei jää. Termomeetri kasutamisel on üks äärmiselt oluline liigutus, mis tundub endastmõistetav, aga millest paljud mööda vaatavad.

Selleks on termomeetri puhastamine temperatuuri mõõtmiste vahepeal. Kui testitav liha ei ole veel küps, võivad termomeetri otsa sattuda lihas elavad baktereid. Kui sa pistad termomeetri järgmine kord liha sisse, siis kanduvad erinevad bakterid (suurim võimalus on Salmonella bakterid), mis ebaküpses lihas olla võivad, tagasi sama liha sisse. Või järgmise sisse, kui küpsetad korraga mitut tükki. Ükskõik kui küpseks su liha küpsedes ka saab, riskid igal juhul niimoodi haigeks jäämisega, sest n-ö värske bakter topitakse sedasi lihasse tagasi.

Kuidas termomeetrit puhastada?


Selleks sobib seep ja soe vesi. Kui sooja vett pole käepärast ja oled näiteks liha õues küpsetamas, siis ajab asja ära ka sorts alkoholi termomeetri otsiku puhastamiseks.

Termomeetrit tuleb puhastada enne esimest mõõtmist, mõõtmiste vahepeal ning lõpus, kui söök valmis. Parem ikka karta, kui kahetseda!

Allikas: Reader's Digest