Kärnkonnad Äntu Valgejärves Foto: Rauno Volmar
Inimesed on ikka ihanud süüa seda, mis on ohtlik ja isegi eluohtlik. Kõige tuntum näide on mürgine fugu ehk kerakala, mis on Jaapanis delikatess. Miks inimesed aga üldse söövad mürgiseid toite? Eks ikka selleks, et tunda end elavana. Siin kümme toitu, mida inimesed hoolimata surmaohust ikka söövad.

Keegi meist ei kõhkle osta pakk india pähkleid ning neid söögiks tarvitada. Samas tuleb selgeks teha, et india pähklid, mida poest saab osta, ei ole "toored". Need pähklid on kõrgel temperatuuril aurutatud, et saada neist kätte inimesele ohtlik kemikaal nimega urushiol, mis on sarnane luuderohus olevate mürkidega ning tekitab tugevat nahaärritust. Suures koguses on india pähklid seega fataalsed.

Kuigi leedripuud teati vanasti kui kurjade jõudude eest kaitsevat taime, siis tänapäeval on leedrimarjad (sambucus nigra) eelkõige tõeliselt tõhusaks gripiravimiks - ja üks vähestest, mis toimib, kui haigus juba kohal. Samal ajal sisaldavad aga leedripuu lehed, seemned ja oksad keemilist komponenti, mis on väga sarnane tsüaniidile, mille tarbimine võib tekitada iiveldust ja kõhulahtisust. Alati tuleb olla kindel, et söödavad marjad on valmis või kuumutatud.

Kerakalana ehk fugu'na tuntud kala kuulub Jaapani toidukultuuri kõige erilisemate delikatesside hulka. Eriliseks muudab selle kala fakt, et temas leiduv mürk tetrodotoksiini tapab tuhat korda kiiremini kui tsüaniid. Lisaks sellele pidavat kala olema ka äärmiselt maitsev.

Me kõik sooviksime saada osa "tapvast" maitseelamusest, kuid fugu liha söömine võib surma tähendada kõige otsesemas mõttes. Ka "jõeseana" tuntud fugu liha on äärmiselt maitsev ja kallis, Tokyo tipprestoranides küünib kerakala roa hind 100 euroni. Kala fileedeni jõudmine tähendab aga äärmiselt täpset tööd - peaaegu kõik organid kalas on mürgised ning tapvad.

Maniokk ehk teise sõnaga tapioka on laialt levinud täiteaine krõpsudes ja kookides ning kasvab nii Aafrikas, Aasias kui Lõuna-Ameerikas. Toores maniokkijuur on aga äärmiselt mürgine, kuna sisaldab toksiini nimega linamariin, mis aga omakorda muundub inimese kehas tapvaks tsüanogeennseks glükosiidiks. Ohutuks tarbimiseks tuleks juurikas koorida ja korralikult ning ohtras vees keeta.

Kauni punase värvusega Verekarbid on maitsvad, kuid tänu oma elukohale ka ohtlikud: nimelt kasvavad need merekarbid Mehhiko lahes ja Vaikses ookeanis, kuid teevad seda madala hapnikuga aladel ning tänu sellele kannavad endas palju erinevaid viiruseid ja baktereid - näiteks a-hepatiiti, tüüfust ja düsenteeriat. Eriti tungivalt palutakse hoiduda Hiinas pakutavatest ja kohalikest vetest püütud karpidest.

Sardiinias väga populaarne Casu Marzu ehk otsetõlkes vaglajuust võib olla kõige sõgedam toiduaine planeedil Maa. Selle kohalikuks afrodisiaakumiks nimetatava juustu saamiseks tõstetakse kera lambajuustu õue seisma ning oodatakse, kuni kärpsed sellesse sisse uuristavad, munevad ja vaglad ellu astuvad. Selles seisus on juust valmis tarbimiseks.

Euroopa Liidus on see juust keelatud, kuna väikesed vaglad söövad ennast läbi ka inimese seedetraktist ja tekitavad terve nimekirja väga ohtlikke haiguseid. Lisaks soovitatakse seda juustu ikkagi söömise korral tarbida prillid peas, kuna väidetavalt suudavad väikesed vaglad hüpata juustust kuni kuue sentimeetri kaugusele ja "pureda" ennast inimese silmadesse. Head isu!

Aafrikas ringi seigeldes pakutakse paljudele ekstreemsusi tagaajavatele inimestele süüa näiteks Aafrika kärnkonna, seda eriti näiteks Namiibias. Soovitus on see loom söömata jätta ning pidada teda hoopis koduloomana. See konn sisaldab paljusid mürgiseid toksiine, mis tagavad üsna kindlalt inimesele neerupuudulikkuse.

Kutsutud ka kui "maailma kõige jubedama haisuga söök". Hakarl on ilma kuseteede ja neerudeta Põhjamere haikala, mida Gröönimaal pakutakse delikatessina. Kuna kõik hai kehas tekkivad toksiinid kogunevad selle kala naha alla, on tegemist äärmiselt ohtlikke haiguseid kandva loomaga, mille liha söömisest tuleks alati hoiduda. Kuna tegemist on aga kohaliku delikatessiga, peavad Gröönimaa kokad selle kalaliha söömiskõlbulikuks saamiseks liha kuus kuud "riputama" ja fermenteerima.

Algupärandi järgi Aafrikast pärit, kuid tugevalt Jamaical oma kanda kinnitanud ackee on mürgine vili, kuna sisaldab toksiini nimega hüpoglütsiin. See toksiin tekitab "Jamaica oksehaigusena" tuntud seisundit. Kui tarbida aga seda vilja enne täielikku valmimist, võib mürgisus tuua kaasa ka kooma ja surma. Kui aga vili on valminud ja täiesti küps, on võimalik viljaliha tarbida.

Need Koreas populaarsed lapskaheksajalad ei ole ohtlikud mürkide või bakterite poolest, küll aga tänu sellele, et neid süüakse toorelt. Nimelt liigutavad need kaheksajalad ka peale surma motoorselt edasi ning samamoodi töötavad ka nende tugevad iminapad. Kuna neid kaheksajalgu süüakse "pool"-elusana, võib juhtuda, et nad imevad ennast kinni inimese kurku, söögi- või hingetorusse ning lämmatavad sööja. Algajatele sööjatele soovitame enne neelamist närida!