Foto: Panthermedia, Scanpix
Regulaarne söömine kindlatel kellaaegadel aitab kaalu langetada hoolimata söödud kalorite hulgast, tuvastasid Salki bioloogia instituudi teadlased USAs Californias.

Ajakirjas Cell Metbolism ilmunud artikkel tutvustab 400 geneetiliselt idetntse hiirega läbi viidud katset. Katsealused jagati kahte rühma. Mõlemad rühmad said sama kalorsusega toitu, aga esimest rühma toideti aina ühel ja samal ajal kaheksa-üheksatunniste vahedega, vahendab Elutark.

See tähendas, et kui nende hommikusöök oli kell 8 hommikul, siis õhtusöök oli kell 16 kuni 17. Teisele rühmale anti samapalju süüa korrapäratult.

Eksperimendi järel kaalusid esimese rühma hiired vähem kui teise rühma hiired.

Isegi need esimese rühma isendid, kes kannatasid rasvumise all, suutsid kaotada viis protsenti oma kaalust.

Kaalulangetamise efekt töötas edasi ka siis, kui neile hakata andma kaloririkkamat toitu. Teadlased arvavad, et see efekt on seotud vähemalt 12tunnise nälgimisega iga ööpäeva jooksul ja sellega, et imetajate seedesüsteem töötab täpselt kella järgi ja kohandab end toidu kõige optimaalsemale töötlemisele.

Eksperiment tõestab, et kaalu langetamiseks ei pea tingimata üle minema kalorivaesele toidule, vaid hoopis tähtsam on täpsest režiimist kinnipidamine.