Foto: Pixabay
Detox'i, puhastuse ja tervislikkuse üheks oluliseks alustalaks on erinevad smuutid, mille valmistamiseks sobib igasugune juurvili, puuvili, salatimaterjal aga ka marjad. Samuti tuleks valikusse võtta ka kaerahelbed, erinevad pähklid ning jogurtid.

Tegelikkuses võiks ju kõik need smuutiks kokku purustatavad toiduained — külmutatud vaarikad ja mustikad, maitsestamata jogurt, piima ja banaani — süüa ära ka normaalolekus. Aga esiteks ei oleks see üldsegi nii lõbus ning teiseks libiseb hea smuuti hommikul paremini alla. Üldjoontes on aga oluline, et saame organismi palju toitaineid, mineraale ja kiiresti toimivaid proteiine.

Organismi puhastamiseks ja hea toonuse andmiseks tuleks aga lisada lihtsalt marjadele ja banaanile ka peet, rohelised salatid, kurk, aga ka tomat ja paprika. Väikene tšilli smuutis kiirendab ka inimese ainevahetust ning annab sooja. Lisaks vallandab ajus enorfiine, mis lihtsalt muudavad olemise mõnusaks.

Olgugi et pakume siin videos välja ühe konkreetse smuutiretsepti, ei ole vaja sellega piirduda. Leia endale oma maitsekombinatsioon, olgu ta siis pigem magus või hoopis soolasem. Järgi aga seda nõuannet: kombineeri kokku maitselt sobivad, aga ka kõiki vitamiine, mineraalaineid ja muid toitaineid andvad kombinatsioonid. Lisaks ära aja asja keeruliseks — ka kahe ja kolme osisega saab teha hea smuuti.

Vaata, kuidas valmistada ideaalne ja tervislik smuuti!