Taimetoit Foto: Eva Ligi
5. novembril leiab Tallinna Kultuurikatlas juba kuuendat aastat järjest aset Baltimaade esimene ja suurim veganfestival. Sel aastal osaleb messil üle 100 ettevõtte ja organisatsiooni.

“Tänavuse messi asukoht on kolm korda suurem kui meie varasemad messipaigad. Otsustasimegi Kultuurikatla kasuks, et osalejad ja külastajad kenasti ära mahuks, sest huvi taimetoidu ja veganluse vastu on igal aastal hüppeliselt suurenenud,” selgitas Taimetoidumessi projektijuht Annika Lepp.

Lepp usub, et külastajate peamine põhjus messile tulekuks on eelkõige eluterve uudishimu veganmaailma vastu. "Taimetoidumessi eesmärk on juba algusest peale ehk alates 2011. aastast olnud eelkõige taimetoidu ja vegan elustiili tutvustamine,” lisas messi korraldaja.

Käesoleva aasta messil osaleb üle 100 ettevõtte ja organisatsiooni, kes tutvustavad ja müüvad laias valikus taimetoitu, eetilisi kaupu, riideid ja kosmeetikat, jagavad infot, ideid ning teevad häid pakkumisi. Kohapeal toimuvad huvitavad loengud nii kohalike kui ka välisesinejatega, filmiesitlused ja Kultuurikatla Toidulabor.

Päev enne Taimetoidumessi ehk 4. novembril korraldab Loomus messi raames Tallinna Õpetajate Majas loomaõigusluse konverentsi „Loomaõiguslus akadeemias ja aktivismis: teadmised ja tegutsemine loomade heaks“.