Roheline tee Shutterstock
Hea elu üheks olulisemaks reegliks on mõõdukus ehk kõige tarbimine mõõdukalt. Samas on palju müüte, mis lubavad mõnede toiduainetega piiramatult liialadada. The Telegraph vahendab meieni neist 3, millest võiks loobuda.

1. Esiteks soovitavad teadlased hoiduda rohelise tee ületarbimisest. Meile on siiani sisendatud, et rohelist teed võib juu kõige asemel ja piiramatus koguses. Tegelikkuses võib liigne rohelise tee tarbimine tekitada konditsiooni nimega fluoroos, mille tagajärjel muutuvad inimese luud ja hambad hapraks.

2. Ka imetoiduks peetud lehtkapsas (kale) on suurtes kogustes tarbides inimesele kahjulik, kuna sisaldab endas goitrogeene, mis võivad põhjustada suurenenud kilpnäärme teket.

3. Kolmas müüt, mida purustame polegi otseselt seotud toiduga, vaid tervisega üldisemalt: Exeteri ülikooli teadlased avastasid, et suure hurraaga kontoritöötajate seas populaarseks muutunud püsti töötamine pole tegelikult kasulikum kui istudes töötamine.

Populaarseks sai seistes töötamine põhjusel, et kasutab 20% enam energiat, kui istudes töötamine. Samas tekitab aga seismine seljavalusid, suurenenud veene jalgadel ning probleeme südame ja -veresoonkonnas.