Mikk Mägi ja Loore Emilie Raav. Vegan Restoran /www.raisingkids.co.uk
Ei ole mingit põhjust, miks veganid peaksid oma toitumise tõttu olema liiga kõhnad. Veganlus ei ole dieedipidamine ning veganid ei nälgi, vaid söövad tervislikku ja täisväärtuslikku toitu, vahendab vegan.ee.

Sarnaselt teiste arenenud riikidega on ka Eestis ülekaalulisus muutumas üha suuremaks probleemiks: Tervise Arengu Instituudi andmetel oli 2011. aastal 57% Eesti 15–70 aastastest elanikest kas ülekaalulised või rasvunud. Kahjuks ei ole meil andmeid Eesti veganite keskmise kehamassiindeksi (KMI) võrdlusest teiste toitumisgruppidega.

Küll aga pakub Põhja-Ameerikas läbiviidav Adventistide Terviseuuring 2, milles on vaatluse all ka palju veganeid, võimaluse võrrelda veganite kehakaalunäitajaid loomseid saadusi tarbivate inimestega. Antud uuringus olid veganid ainsaks toitumisgrupiks, kelle KMI oli normaalkaalu vahemikus (18,5–24,9), teiste toitumisgruppide keskmine KMI näitas ülekaalu (25–29,9).

Seega võib taimne toitumine olla lihtsaim võimalus tervislikus kaalus püsimiseks. Seda, kuidas toitumine kehakaalu mõjutab, sõltub muidugi iga konkreetse inimese toiduvalikutest: kui tarbida rohkem toidukaloreid, kui keha kulutab, siis kehakaal tõuseb (sobib alakaalus inimestele); kui energiakulu on suurem tarbitud kalorihulgast, kehakaal langeb (sobib kaalulangetamiseks); kui energiatarbimine ja –kulu on võrdsed, püsib kehakaal muutumatuna.