Kodumaised murelid Foto: Ingmar Muusikus
Murelite aeg on käes, kõik turud ja sünnipäevalauad ägavad nende magusate kirsilaadsete marjade all, paljud viimase aja kõhuvalud on just nende marjade tekitatud. Aga ... mis on vahe murelil ja kirsil ning mis asi on maguskirss?

Wikipedia ütleb, et murel ehk morell ehk morellkirss ehk griott ehk magusveiksel on murelipuu (Prunus cerasus var. austera) vili. Murelipuu on aga hapu kirsipuu teisend. Mureli mari on suurem ja mahlasem, ka magusam kui tavalisel koduaias kasvaval kirsil.

Murelid.
Foto: Anni Õnneleid

Murelid on eristatavad teistest hapukirssidest tumepunase värvuse, viljaliha ja mahla poolest. Vastandina on amarellkirsid heledamad ning ka nende mahl on õrnalt punakas või isegi peaaegu värvitu. Mureleid kasutatakse eelkõige kookide, mooside ja muude hoidiste valmistamisel. Samuti kasutatakse mureleid mitmesuguste magustoitude valmistamisel.

Kirsid
Foto: Kirsi Lattu

Kirsside kohta aga ütleb sama kanal ehk Wikipedia, et kirss on kirsipuu alamperekonda kuuluva viljapuu vili. Tegemist on pigem hapukama ja väiksema marjaga, mida peamiselt kasutatakse mooside ja kompottide valmistamiseks. Kirsist pressitud mahl on üsna hapu ja vajab magusainet, et muuta joodavaks.

Kaubandusvõrgus müüakse murelite nime all sageli hoopis maguskirsse, mis on magusa kirsipuu (Prunus avium) viljad.

LOE LISAKS: