Elektriline kahvel, mis muudab toidu soolaseks, soola lisamata. Foto: Ekraanitõmmis
Tokyo Meiji Ülikooli järeldoktorantuuris teadust tegev Hiromi Nakamura leiutas kahvli, mis annab keelele väikeseid elektrilööke, mis mõjutavad meie maitseretseptoreid arvama, et toit, mida sööma hakkame on soolasem, kui tegelikult. Olenevalt elektrivoolu tugevusest on võimalik panna inimest tundma, kui soolane toit on.

Toiduportaali Munchies reporter Simon Klose käis Jaapanis Nakamural külas ja testis seda imelist kahvlit. Nakamura sõnul huvitab teda virtuaalsete maitsete arendamine ning läbi selle toidule uute emmotsionaalsete tasandite andmine. Tegelikult ei anta toidule mingit maitset juurde, elektriga pannakse inimese suu soolasena tunduma, mis siis nagu "maitsestaks" ka söögi soolaseks, vahendab SBS.com.

Tehniliselt rääkides läbistab kahvlit katoodvool, mis tundub keelel väikese vibratsioonina. See vibratsioon aga petab maitseretseptorid arvama, et suhu pakutakse soola. Alates 2013. aastast arenduses olnud Nakamura-kahvel tegi äsja ka oma ametliku etteaste, kui kahvli kesksena avati Tokyos soolata POP-UP restoran - restoranis pakuti täiesti soolata valmistatud salateid ja keedukana, mille siis kahvlit läbinud katoodvool maitsestas.

Vool, mis kahvlit läbib, on inimesele täiesti ohutu, kuid väga pikalt kahvlit keele vastu hoides hakkab inimene tundma aga ebameeldivat metallimaitset. Hetkel väidab teadlane, et 10 inimest 11st tunneb soolata valmistatud toitu tema kahvliga süües soolasemana. Nakamura loodab saada kahvli müüki selle aasta jooksul.

Vaata videost, mida täpselt kahvel keelega teeb, et toit soolasena tundub: