Foto: Shutterstock
Toidupoodides oste tehes tuleb meeles pidada, et tootjast koduni on pikk tee. Erinevad inimesed katsuvad ostukorve, toiduaineid, iseteeninduspulte. Hetkel teada oleva info ja uuringute põhjal on teada, et koroonaviirus on püsiv erinevatel pindadel ja nakkusvõimeline lausa päevi.

Mida peaks tegema enne, kui toidukauba kodus külmikusse ja kappidesse paneme?

Laboritingimustes tehtud katsete järgi saab eristada kolme erinevat tüüpi pindasid, millel viirus püsib 24 tunnist kuni kolme ööpäevani.

Spetsialistid soovitavad ostetud toidukaubad - kile-, klaas- ja paberpakendid kodus puhtaks pesta või desinfitseerimisvahendiga üle lasta. Oluline on ka puu ja köögiviljad korralikult sooja vee ja seebiga puhtaks pesta. Alternatiivna soovitatakse ostetud toidukaupu mitte kohe kasutama hakata, vaid tõsta need paariks päevaks näiteks esikusse või ukse taha.

Eriti oluline on ohutuse tagamine olukorras, kui toidukaup viiakse karantiinis olejatele ja teistele riskirühma kuulujatele.

Materjaliteadlane Marek Strandberg jagas sotsiaalmeedias ülevaadet sellest, kuidas seebiveega, 80% viina ja vesinikperoksiidiga saab poest toodud toidukraami desinfitseerida.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!