Foto: Raivo Tasso
Tänavoode möödub kaks saandit ja kümme aastad maarahva joomateggija A. Le Coqi sünnist. Selle kahiniku tähistamiseks jouab turule vastne eri õlu „A. Le Coq 1807“, mida ainolt veike kogos tehtakse. Uus õlu villitas A Le Coqi kuulsasse kaheksatahulisse pudelisse, mis esmast kõrda voeti kasutusele tuhande üheksasaa kahekümnendamal aastal.

„Kakssada kümme aastat teotsemist on ühe ettevõtmise jaoks märkimise väärt saavutis,“ ütlib herra Tarmo Noop, kes kaua aega A. Le Coqi eesotsas olnud on, ja juure lisab: „A. Le Coq on näinud väga erinevaid aegasid, ent alati kogo kindlusega püsima jäänud. Uue õllega 1807, mis ajaloolisesse pudelisse villitud, tähistame A. Le Coqi joobelit, ent tunnustame ka nende inemiste pühendumist ja osa, kes A. Le Coqi ühingus kõikide aegade jooksul töötanud on.“ Herra Noop ütlib uskvat, et kogu ühingul suurt pohjust uhke olla on.

Vastne A. Le Coq 1807 on merevaigu karva tiheda vahoga haanikas, mida tõistel mail "lageriks" nimetatas. Maik ja lehk on tal linnasene, end jo mõrku tappu ehk umalat on ses tunda. Kogoniste toeste isiäranis rõõska keele-kastega on tego!

Kui ilos kaheksatahkne pudel sammasugone kuis ta ennemuiste olnud, siis ometige selle suuros teiseks on läinud – varasem pool toopi* nüüd oopiski üks kolmandik liiterit on. Sammoti ep ole enam endisaeglist keraamilist korki, mis vinnaga lahti käib, selle asemel vastne kasolik kork, mis ilma palehigita lahti käänata saab.

* Kirjamoistjad ja teadjad inemised öeld, et üks toop 1,23 liiterit olla.