Liis Lass. Foto: Ilmar Saabas
Euroopa üks gurmeepealinn Viin on koduks paljudele isuäratavatele kohalikele toitudele. Sealne ajalooline restoran Plachutta on kuulus veiselihast valmistatud roogade poolest, nimetades Tafelspitzi paljude toitude seas.

Vastavalt hooajale serveeritakse viimase juurde köögivilju või koores hautatud spinatit ning mädarõika-õunakastet. See roog on eriti nauditav rõske ja pilvealuse ilmaga, kui keha vajab turgutust.

Ärinaine Liis Lass kostitas Instagramis isuäratava kaadriga just eelnimetatud restoranist. Videost võib näha, kuidas kelner kosutavat rooga serveerib otse laua juures.

View this post on Instagram

🇦🇹 #tafelspitz #plachutta #vienna #austria

A post shared by LIIS LASS (@liislassofficial) on

Need, kes restoranis käia ei armasta, võivad maitsva veiselihatoidu endale ise valmistada. Veiseliha on hea vitamiinide ja mineraalide allikas, mis igapäevatoidus aitab keha varustada nii tsingi kui ka kergesti omastuva rauaga. Ka on veiseliha üks kõige keerukama aminohappelise koostisega toiduaineid. Valgud on teadupärast meie keha "ehituplokkideks" ning veise lihaskude on inimese omaga peaaegu et identne.

Proovi järele!

VEISELIHA ABC: milliseid veiseid meil kasvatatakse, kas müügil olev veiseliha on liha- või piimaveise oma, kuidas mõjutab looma stress liha kvaliteeti

5 VÄGEVAT TALVIST PAJAROOGA põrsast jäneseni

NÄDALAVAHETUSE RETSEPTISOOVITUS | Tummine veiselihahautis šokolaadise kastmega