Tänavatoit on väga pikka aega olnud oluline osa Bangkoki ja kogu Tai DNAst. Enam kui 20 000 tänavatoidulahvkat, hawker'it, seab ennast linna 50 piirkonnas igapäevaselt üles, et pakkuda nii kohalikele kui turistidele hommikusööki, lõunat, õhtueinet ja loomulikult öiseid snäkke. Bangkok.com
Tai pealinna Bangkoki omavalitsus ehk Bangkok Metropolitan Administration on andnud välja käsu sulgeda ja koristaa tänavatelt aasta lõpuks ära kõik tänavatoidu müüjad ehk hawker'id. Eesmärgiks tuuakse soovi parandada linna avaliku ruumi korda ja hügieeni.

Paljudele Bangkoki tänaval Tai köögikunsti hõrgutisi müüvatele lahvkadele saabub aasta lõpp aga palju kiiremini: Siami piirkonnas on juba hakatud tänavatoidu pakkujaid sulgema, linna kuberneri nõuniku Wanlop Suwande sõnul on selle teo põhjuseks soov "anda jalakäiate teed tagasi jalakäiatele". Järgmisena hakatakse puhastama tänavaid Yaowaratis Hiinalinnas ja Khao San Road'il, vahendab Eater.com.

Tänavatoit on väga pikka aega olnud oluline osa Bangkoki ja kogu Tai DNAst. Enam kui 20 000 tänavatoidulahvkat, hawker'it, seab ennast linna 50 piirkonnas igapäevaselt üles, et pakkuda nii kohalikele kui turistidele hommikusööki, lõunat, õhtueinet ja loomulikult öiseid snäkke. CNN valis Bangkoki just aprillis taas, teist aastat järjest, maailma parima tänavatoiduga linnaks maailmas. Tai Turismiagentuur kasutab paljuski just tänavatoitu oma kampaaniates ning suur osa turiste tuleb Bangkoki just nimelt nautima paljukiidetud tänavagastronoomiat.

Hetkel on veel üsna ebaselge, kas keeld kehtib kõikidele tänavatoidu pakkujatele kogu linnas. Kohalikud linnaosad loodavad, et need toidupakkuja ja lahvkad, mis on ratastel või mis ei asu jalakäiate teel, võivad äri jätkata. Kahjuks aga elavad toidupakkujad ja ka sööjad täna Bangkokis teadmatuses.