Maitsev värske kohv... Shutterstock
Maailma kohvijoomiskultuur pärineb peaasjalikult Itaalias, kus hommikusest turgutusest on arenenud välja eraldi kunstivorm ja elulaad ning erinevaid kohvijoomise viise leiutatud kümneid.

Väga palju on andnud kohvijoomise harjumustele ja kohvikultuurile juurde ka Ameerika Ühendriigid ning peaasjalikult üks globaalne konglomeraat - Starbucks. Nimetatud ettevõte on leiutanud omal käel juurde kümneid erinevaid viise, kuidas kohvi tarbida - neist kõige levinum on ehk jääkohv.

Kohvijoomine sai oletatavasti alguse Etioopiast. Sealse Kaffa küla järgi sai kohv ka nimetuse. 15. sajandil oli kohv levinud Araabias, 16. sajandil ka Türgis. Euroopasse jõudis kohvijoomise komme 17. sajandil, Eestisse 17. sajandi lõpuks. Eri rahvastel on kujunenud oma kohvivalmistamise ja -serveerimise viisid. Tuntuimad on ehk türgi kohv ja itaallaste espresso.

Olgugi, et enamus meist joob kohvi igapäevaselt, tunneme me kohvi klassikalisi komponente, ja nende vahekordi kuulsates jookides, vähe. Kõige laiemalt juuakse kohvi mustana või lihtsalt suraka piima või koorega. Samas leidub palju huvitavaid kombinatsioone, mis igapäevaselt meie kruusi ei satu.

Neist üks huvitavamaid on USAst tulnud Punasilm ehk red eye coffee, mis on tavaline kohvi espressoga. Tõeline kofeiinilaks.

Uurige pildil olevaid kohvijooke ning valige omale meelepäraseim: