Võistluse "Küpsekala 2020" üks eelroogadest. Foto: Martin Hanson
Nädalavahetusel kogunesid Eesti BBQ tipud juba neljandat korda Laulasmaale hotellihoovi, et avada võistlusega “Küpsekala 2020” Eesti selleaastane BBQ hooaeg. Nagu ka nimi ütleb, siis võeti mõõtu kala küpsetamises – kohtunikele oli vaja valmistada lõhet ja karpkala.

2020. aasta võistlused tegi väga huvitavaks asjaolu, et võrreldes varasemate aastatega oli tõusnud nii maitsete kui väljapanekute tase märgatavalt. Kõik võistlejad olid mõlema kala ja mõlema võistlusroa puhul läinud välja sellele, et kala enda maitse peab olema ülim. See tähendab, et mängiti kala küpsetusele, millele anti siis lisanditega omapärasemaid noote. Kasutati näiteks vutimunamajoneesi, vetikasalatit, kartulist frititud linnupesaampsu, aga ka indiapäraseid maitseaineid.

Kui lõhe on nii BBQ- ja grillvõistlustel kui üldse grillimisel tavaline kala, mida kasutada, siis osati ka sellest uimelisest luua sütel väga põnevaid ja restoranikvaliteedis roogi. Karpkala, mis on pigem tundmatum tegi ka võistlejate seas vahed sisse: kes oli kala varem tarvitanud ja mõistnud selle uimelise hingeelu, olid ka toidumaitses paremad.

Võistlusest võttis osa 9 võistkonda üle Eesti. Žüriis istusid kalaroogi hindamas aga oma ala professionaalid, BBQ-meistrid ja ajakirjanikud.

Pingelise võistluse võitis BBQ-meeskond nimega Dreamfire, mis oli parim ka eelroas ning tuli teisele kohale pearoa kategoorias.

Täielikud “Küpsekala 2020” võistluse tulemused: