Silverspoon Gala 2019 Foto: Margus Johanson
Silverspoon´i korraldaja MTÜ Gastronomy Society of Estonia pidi sellel nädalal alustama restoranide registreerimisega gastronoomia valdkonna parimaid meistreid koondavale konkursile. Hetkel valitseva eriolukorra tõttu võeti vastu otsus registreerimist mitte avada ja oodatakse ära, mida järgnevad nädalad seoses viiruspuhanguga toovad.

"Oleme sellel keerulisel ajal oma mõtetes teiega. Käimaolev viiruselaine ja sellega kaasnenud majandussurutis on sektorile andnud tugeva hoobi. Kuna COVID-19 (koroonaviirus) jätkab pealetungi, osutuvad isegi kõige paremini paika pandud plaanid ja kavatsused viimasel hetkel tühisteks. Teame, et teil seisavad ees ülimalt keerulised ajad ja väljakutsed, mis ei luba pikemalt ette vaadata," seisab korraldustoimkonna poolt sotsiaalmeedia vahendusel jagatud avalduses.

"Teadmatus ja mure tuleviku pärast sunnib ka meid ajutiselt oma plaanides korrektuure tegema. Sellel nädalal oli meil vastavalt MTÜ Gastronomy Society of Estonia tööplaanile kavas välja kuulutada järjekordne Silverspooni hooaeg. Algama pidi restoranide registreerimine konkursile. Paraku on antud situatsioonis sellise otsuse tegemine hetkel mõttetu. Peame ootama ja vaatame, mida meile toovad tulevased nädalad."

"Seoses sellega võtame hetkeks aja maha ja vaagime olukorda kohe pärast maikuu esimest päeva, kui Vabariigi Valitsuse eriolukorra komisjon on teinud oma otsuse ning üldsusele sellest teada andnud. Seniks soovime teile kõigile rammu vastu pidada ja hoolitseda oma kaaslaste ning lähedaste turvalisuse eest. Jääge terveks!"