Halloween Retseptisahtel.ee
Halloweeni põhitunnuseks on õõnes kõrvits, millele on külje peale sisse lõigatud nägu ja sisse pandud küünal – kõrvitsalatern. Samuti kasutatakse võimalust kostümeeritult ringi liikuda. Lapsed “kollitavad” naabreid, seades neid valiku ette: “Komm või pomm?”.

Kui halloweeni peetakse pigem paganlikuks pühaks, siis meie seekord kedagi kollitama ei hakanud ja mõtlesime katta hoopis elegantsema ja väljapeetuma halloweeni laua, kirjutab Retseptisahtel.ee.

Otseloomulikult ei saanud ka meie üle ega ümber vahvast küünlalaternast. Kui kõrvits on plaanis hoopis hiljem ära süüa või kardate, et ei saa uuristamisega ning näo lõikamisega hakkama, pole sellest hullu midagi, sest ka terve kõrvits on suurepärane lauakaunistus. Seetõttu on kõrvitsapoiss meilgi mõnel pildil terve ja teistel näitab oma armsat hambulist naeratust.

IMG_7139_PKõrvitsa kõrvale tahtsime veel ühte suurt kaunistust, mis oleks laua keskmes ja püüaks pilku. Selle soovi lahendasime eriti lihtsalt – leidsime toast ühe vanema tagasihoidliku vaasi, otsisime metsast sobiva suurusega oksad ning valisime Pärlipoest välja kollased, oranžid ja mustad suled. Vaja oli ka liimi (soovitatavalt kas kummiliimi või midagi tugevat), millega suled oksa külge kinnitada.

Pikemalt loe Retseptisahtel.ee!